De kerstdiners en bezoekjes aan de schoonfamilie zitten er bijna op, de top 2000 staat weer aan op de radio en je denkt nog even terug aan het afgelopen jaar.

Door: Jens Vos
Dat terugkijken kan ook in het amateurvoetbal en daarom hier een overzicht van de 1e seizoenshelft van VV Gorecht. Na vorig seizoen als promovendus ondanks een zwak competitieslot knap als 9e te eindigen in de 1e klasse was nu de taak voor Gorecht om te kijken of dit viel te evenaren of misschien zelfs te overtreffen.

Na een korte ongeslagen voorbereiding en ongeslagen te zijn doorgebekerd uit de poulefase begon Gorecht aan zijn 2e seizoen in de 1e klasse. Alles en iedereen wat Gorecht was stond op scherp om te competitie positief te beginnen. In de 1e speelronde stond de uitwedstrijd bij Winsum op het programma. In de rust van deze wedstrijd dreigde de deze wedstrijd uit te lopen op een deceptie voor Gorecht toen de Harenaars al met 2-0 achter stonden. In de 2e helft bewees Gorecht echter dit seizoen de eigenschap veerkracht te bezitten. Door 2 doelpunten van Thijs Hekman (Waaronder een penalty), 2 doelpunten van Robin Zuidema en een goal van Jos Lamain werd de eindstand op 3-5 bepaald.
Een week later werd Gorecht thuis even op zijn plek gezet. Er werd met 1-4 verloren van Buitenpost die voor het seizoen als 1 van de titelfavorieten bestempeld werd. Die eretreffer voor Gorecht kon Zuidema op zijn naam schrijven.
In de 3e speelronde werd er thuis gelijkgespeeld tegen Blauw-wit’34 uit Leeuwarden. In een klassiek regenachtig decor werd het 2-2. Gorecht kwam achter door een knullig eigen doelpunt maar Nick Janzen trok de stand snel weer gelijk door een geweldige knal van afstand. Niet veel later werd het 1-2 maar nog voor rust werd het duel beslist door een verzilverde penalty van Thijs Hekman.
Zeven dagen later ging de selectie op weg naar Noordscheschut in een poging daar 3 punten weg te vissen en met succes. Vlak voor rust opende Jos Lamain de score door de 0-1 te maken en na rust werd het duel beslist door een strafschop van Hekman en doelpunt van Robin Zuidema. Vlak voor tijd maakte Noordscheschut nog de 1-3 maar het bleef bij deze eretreffer voor de thuisploeg.

Fotos terugblik Gorecht1 winterstop1 Fotos terugblik Gorecht1 winterstop2


Vervolgens was het weer een uitwedstrijd voor Gorecht. Ver hoefde de zwart-witten niet te reizen want het was de derby tegen Oranje Nassau 5 kilometer van Gorecht vandaan. Gorecht schoot uit de startblokken en stond na 7 minuten al met 0-2 voor. Uit 2 standaardsituaties van Roy Dobbinga scoorden Lamain en Zuidema. Nog in 1e helft kwamen de oranjehemden langszij en ging men aan de thee bij een 2-2 stand. 10 minuten voor tijd leek Gorecht dan toch de winst binnen te slepen via een penalty die natuurlijk weer werd binnengeschoten door Hekman. Oranje Nassau liet het daar niet bij zitten en besliste door een geweldige streep de eindstand op 3-3.
In speelronde 6 werd er weer thuis gespeeld en werd er met 2-0 van VEV’67. Nadat het lang 0-0 stond werd er 20 minuten voor tijd een strafschop toegewezen aan Gorecht en u kunt vast wel raden wie deze binnenschoot. Het was uiteraard Thijs Hekman die binnen werkte. Vlak voor tijd werd het duel door Zuidema in het slot gegooid.
Een week later, stond er een zware klus te wachten: de altijd lastige uitwedstrijd bij Balk. Met een gehuurde bus door sponsor Harry Hoeksema gefinancierd werd er begonnen aan de reis naar het Friese dorpje. Nadat beide teams ongeschonden de eerste helft doorkwamen werden de Friezen in het 2e bedrijf vakkundig met 0-3 opzij gezet door onder andere doelpunten van Jos Lamain en Robin Zuidema. De 0-3 werd op scorebord gezet door een verzilverde strafschop en nu weet u wel wie dat namens Gorecht gedaan heeft.
Na in de beker met 3-0 va Loppersum te hebben gewonnen ontvingen de Harenaars Olde Veste ’54 uit Steenwijk en dit is een wedstrijd die verdediger Thijs Hekman niet snel zal vergeten en dan niet al te positief wel te verstaan. In de 2e helft kwamen de gasten op voorsprong door een knullig eigen doelpunt van Hekman. 20 minuten voor tijd trok Erik Setz de stand gelijk en in de 87e minuut leek Zuidema met de 2-1 de winst binnen te slepen maar niets was minder waar. In de blessuretijd gebeurde er iets bizars toen Hekman weer zijn eigen doelman Willem Bouwkamp wist te passeren waardoor het 2-2 was. Hekman baalde van zichzelf en was na het laatste fluitsignaal na 2 keer knipperen van het veld verdwenen.

Fotos terugblik Gorecht1 winterstop3 Fotos terugblik Gorecht1 winterstop4


Een week later ging Gorecht op bezoek bij koploper Drachtster Boys. Na de eerste 40 minuten goed te hebben meegedaan moest Gorecht toch zijn meerdere erkennen. In de laatste 5 minuten van de eerste helft werden de 1-0 en 2-0 gemaakt. In de 2e helft werd de 3-0 gemaakt en was het duel helemaal beslist. Het was te merken dat Gorecht nu even in een klein sportief dipje zat want doordeweeks werd er gebekerd tegen tweedeklasser Zuidhorn en dit liep uit tot een enorme zeperd. Er werd maar liefst met 0-6 verloren.
In de competitie werd thuis gespeeld tegen Be Quick Dokkum en ondanks dat er aan beide kanten slecht gespeeld werd waren er kansen voor de thuisploeg waaronder voor Lloyd Jackson die het voor elkaar kreeg met 1 schot zowel beide palen als de lat te raken en even later ook nog nog maar eens een keer de paal trof. In de 2e helft kwamen de gasten uit Friesland op voorsprong en leek Gorecht het onderspit te delven. Gelukkig voor de Harenaars was daar Jos Lamain die nog net op tijd een puntje wist te redden. Na deze wedstrijd was Gorecht door een afgelaste wedstrijd een weekje vrij op zaterdag en dat is misschien wel goed als de resultaten wat minder zijn.
In de laatste wedstrijd van het seizoen was op het veld van Gorecht het stijf onderaan staande VV Groningen de tegenstander. Na een goed eerste kwartier van de Harenaars kwamen de Groningers uit het niets op voorsprong. Hoe de 1e helft aan Gorecht-zijde verder ging was niet om over naar huis te schrijven. In de 2e helft wisten de Harenaars de stand om te draaien naar 3-1 door 2 doelpunten van Jos Lamain en een goal Bob Poorta. In diverse wedstrijden waaronder in deze verdient keeper Willem Bouwkamp een eervolle vermelding omdat die Gorecht vaak op de been hield met meer dan uitstekende reddingen.

Fotos terugblik Gorecht1 winterstop5 Fotos terugblik Gorecht1 winterstop6


Zo gaat Gorecht met een wedstrijd minder gespeeld en 19 punten op een keurige 3e plaats de winterstop in. Ook in de topscorerslijst van deze competitie vallen er Gorechters te vinden. Robin Zuidema staat hier 3e met 8 doelpunten en Thijs Hekman vinden we met 7 doelpunten terug op plek 4. Gorecht geniet nu van een korte winterstop. De Harenaars beginnen op 2 januari weer met trainen om vervolgens op 5 januari op trainingskamp te gaan. Als er niks in de weg staat hervat Gorecht op 27 januari de competitie weer met een uitwedstrijd bij PKC’83 om 14:30. Namens Gorecht iedereen alvast een gezond en gelukkig 2018 toegewenst.

Pupil van de week

Mededelingen

Alle mededelingen

Webshop

webshop