30 mei jl. streden een kleine 100 voetballers en voetbalsters om de wisselbeker – de cup met de grote oren – van het jaarlijkse Gorecht Leon Valk toernooi.

Gezelligheid en sportiviteit gaan hand in hand bij het toernooi, dat sinds de jaren ’90 ter ere van Leon Valk georganiseerd wordt. Direct na de prijsuitreiking wordt gezamenlijk gebarbecued op het terras bij het Westveld. 10 teams, waaronder het kampioensteam Gorecht Dames 1, speelden 7 tegen 7 in twee poules. Primeur: een team van Asielzoekers Centrum Onnen nam deel. De voetballers uit voornamelijk uit Eritrea lieten zich van hun sportiefste kant zien en werden 9de. Nog net voor Lewenborg, het oude team van Frans Schmidt. Het Glimmense videoproductiebedrijf weshootit maakte opnamen in opdracht van de gemeente Haren. Zo werd een strafschop van toernooiorganisator Arjan Sloot (spelend in Gorecht 6) voor de eeuwigheid vastgelegd, gelukkig werd het een doelpunt…

Het toernooi is mede mogelijk gemaakt door vele vrijwilligers, waaronder:

 • EHBO, Astrid en Piet
 • Wedstrijd secretariaat, Rudy Dekker
 • Foto’s, Henk Vrieling
 • De scheidsrechters, Martin de Bruijn, Martin Schipper, Daniel Meijer, Erwin Jager, Abush ter Maat en Klaas van der Velde
 • Businessclub Gorecht, Paul van Weringh en Emiel Nuver

Het toernooi is in uitstekende sfeer verlopen. Er was enkel een misverstand: of de bal ingegooid of ingetrapt wordt (ingegooid). De finale ging tussen de twee beste teams, beide van Lycurgus. Na 20 minuten stond het 3-3, waarna Lycurgus 8 de strafschoppen beter nam. De prijzen en de wisselbeker zijn uitgereikt door Mariska Sloot, namens Gezond Verstand Haren wethouder in Haren met sport in haar portefeuille.

Eindstand:

 1. Lycurgus 8
 2. Lycurgus 7
 3. Gorecht 6
 4. Aduard 2000
 5. UDI Uden
 6. Gorecht Dames
 7. Glimmen 4
 8. DWS Oosterpoort
 9. Asielzoekers Centrum Onnen
 10. FC Lewenborg

Foto's door Henk Vrieling
There is no image or category is unpublished or not authorized 

Arjan Sloot, toernooi organisator

Pupil van de week

Mededelingen

Alle mededelingen

Webshopwebshop